II. NZ RDS a ČP mládeže 2022



Competition program

Friday Races: 48
1 07:45 C1 kanoistky 200 m Heat 1 H1
2 07:49 C1 kanoistky 200 m Heat 2 H2 Σ
3 07:52 K1 dorostenci 500 m Heat 1 H1
4 07:56 K1 dorostenci 500 m Heat 2 H2
5 08:00 K1 dorostenci 500 m Heat 3 H3
11 08:24 K1 junioři 500 m Heat 1 H1
14 08:36 K1 muži 500 m Heat 1 H1
22 09:08 K1 dorostenky 500 m Heat 1 H1
23 09:12 K1 dorostenky 500 m Heat 2 H2
24 09:16 K1 dorostenky 500 m Heat 3 H3
29 09:36 C1 dorostenci 500 m Heat 1 H1
30 09:40 C1 dorostenci 500 m Heat 2 H2
34 09:56 K1 žačky starší 500 m Heat 3 H3
36 10:04 K1 žačky mladší 500 m Heat 1 H1
38 10:12 K1 žačky mladší 500 m Heat 3 H3
40 10:20 K1 dorostenci 500 m Semifinal 1 SF1
48 10:52 K1 žáci starší 500 m Heat 2 H2
56 11:24 K1 žáci mladší 500 m Heat 4 H4
57 11:28 K1 žáci mladší 500 m Heat 5 H5
60 11:40 C1 žáci starší 500 m Heat 2 H2 Σ
63 11:52 K1 dorostenky 500 m Semifinal 2 SF2
66 12:04 C1 dorostenci 500 m Semifinal 1 SF1
68 12:12 K1 žačky starší 500 m Semifinal 2 SF2 Σ
69 12:16 K1 žačky mladší 500 m Semifinal 1 SF1
75 12:46 K2 benjamínci A 500 m Heat 1 H1
80 13:18 K1 žáci starší 500 m Semifinal 3 SF3 Σ
83 13:30 K1 žáci mladší 500 m Semifinal 3 SF3 Σ
84 13:34 C1 žáci starší 500 m Semifinal 1 SF1
85 13:45 C1 kanoistky 200 m Semifinal 1 SF1
89 14:10 K1 junioři 500 m Final A FA
90 14:15 K1 muži 500 m Final B FB
99 15:05 K1 dorostenky 500 m Final B FB
102 15:20 C1 dorostenci 500 m Final B FB
110 16:00 K1 žačky mladší 500 m Final A FA
111 16:20 K2 benjamínci B-C 500 m Final R1 FF1
114 16:35 K4 dorostenci 500 m Heat 1 H1
121 17:10 MK1 benjamínky C 500 m Final R3 FF3
123 17:25 C1 kanoistky 200 m Final A FA
127 17:57 K2 junioři 500 m Final A FA
128 18:05 K4 dorostenky 500 m Final A FA
130 18:15 K1 žáci starší 500 m Final B FB
132 18:25 K1 žáci mladší 500 m Final C FC
134 18:35 K1 žáci mladší 500 m Final A FA
135 18:40 C1 žáci starší 500 m Final A FA
136 18:45 C1 žáci mladší 500 m Final A FA
137 18:50 C4 dorostenci 500 m Final A FA
138 18:55 K4 dorostenci 500 m Final A FA
143 19:20 K2 benjamínci A 500 m Final A FA
Saturday Races: 47
146 07:53 K1 žáci mladší 1000 m Heat 3 H3
148 08:01 K1 žáci mladší 1000 m Heat 5 H5
154 08:25 K1 žáci starší 1000 m Heat 5 H5
156 08:33 C1 žáci starší 1000 m Heat 1 H1
159 08:54 K1 muži 200 m Heat 2 H2
161 09:04 C1 kanoistky 500 m Heat 1 H1
162 09:08 C1 kanoistky 500 m Heat 2 H2 Σ
165 09:20 K2 žačky 500 m Heat 1 H1
167 09:28 K2 žačky 500 m Heat 3 H3 Σ
169 09:44 K1 junioři 1000 m Heat 2 H2
179 10:32 MK1 benjamínci A 500 m Heat 4 H4
188 11:20 C1 kanoistky 500 m Semifinal 1 SF1
190 11:30 K2 žačky 500 m Semifinal 1 SF1
191 11:40 K1 muži 200 m Semifinal 1 SF1
192 11:50 K1 žáci mladší 1000 m Semifinal 1 SF1
193 11:54 K1 žáci mladší 1000 m Semifinal 2 SF2
197 12:10 K1 žáci starší 1000 m Semifinal 3 SF3 Σ
198 12:14 C1 žáci starší 1000 m Semifinal 1 SF1
199 12:18 K1 junioři 1000 m Semifinal 1 SF1
202 12:30 K1 dorostenci 1000 m Heat 1 H1
203 12:34 K1 dorostenci 1000 m Heat 2 H2
204 12:38 K1 dorostenci 1000 m Heat 3 H3
210 13:13 C1 dorostenci 1000 m Heat 1 H1
211 13:17 C1 dorostenci 1000 m Heat 2 H2
213 13:30 K2 dorostenky 500 m Heat 1 H1
214 13:34 K2 dorostenky 500 m Heat 2 H2 Σ
217 13:46 MK1 benjamínci A 500 m Semifinal 3 SF3 Σ
220 14:05 K1 muži 200 m Final B FB
225 14:30 C1 kanoistky 500 m Final A FA
226 14:35 K2 žačky 500 m Final B FB
231 15:00 K1 junioři 1000 m Final B FB
236 15:25 K1 dorostenci 1000 m Semifinal 1 SF1
238 15:35 K1 dorostenci 1000 m Semifinal 3 SF3
241 15:55 MK1 benjamínci B 500 m Final R1 FF1
242 16:00 MK1 benjamínci B 500 m Final R2 FF2
245 16:15 K2 dorostenky 500 m Semifinal 1 SF1
248 16:45 K4 žačky 500 m Heat 2 H2
249 16:50 MK1 benjamínci A 500 m Final C FC
256 17:30 K2 junioři 1000 m Final A FA
259 17:45 K1 žáci mladší 1000 m Final C FC
261 17:55 K1 žáci mladší 1000 m Final A FA
263 18:05 K1 žáci starší 1000 m Final B FB
266 18:20 C1 žáci starší 1000 m Final A FA
269 18:40 K2 dorostenky 500 m Final A FA
270 18:45 K4 žačky 500 m Final A FA
273 19:00 K2 benjamínky B-C 500 m Final R3 FF3
274 19:10 K1 dorostenci 1000 m Final C FC
Sunday Races: 34
281 07:53 K2 žáci 500 m Heat 3 H3
282 07:57 K2 žáci 500 m Heat 4 H4
288 08:30 K2 dorostenci 500 m Heat 1 H1
289 08:34 K2 dorostenci 500 m Heat 2 H2
294 09:04 K1 junioři 200 m Heat 1 H1
304 09:44 K1 žačky mladší 200 m Heat 2 H2
306 09:52 K1 žačky mladší 200 m Heat 4 H4 Σ
309 10:04 K1 žačky starší 200 m Heat 3 H3
311 10:12 K1 dorostenky 200 m Heat 1 H1
312 10:16 K1 dorostenky 200 m Heat 2 H2
313 10:20 K1 dorostenky 200 m Heat 3 H3
319 10:55 C2 kanoistky 500 m Final A FA
320 11:00 C2 žáci 500 m Final A FA
322 11:10 K2 žáci 500 m Semifinal 2 SF2
325 11:30 MK1 benjamínky C 1000 m Final A FA
327 11:44 K1 junioři 200 m Semifinal 1 SF1
333 12:08 K1 žačky starší 200 m Semifinal 1 SF1
336 12:20 K1 dorostenky 200 m Semifinal 2 SF2
339 12:34 K2 dorostenci 500 m Semifinal 2 SF2 Σ
345 13:30 K2 žáci 500 m Final B FB
346 13:35 K2 žáci 500 m Final A FA
349 13:52 K1 junioři 200 m Final A FA
354 14:16 K1 žačky mladší 200 m Final A FA
358 14:32 K1 dorostenky 200 m Final B FB
360 14:40 MK1 benjamínci B 1000 m Final A FA
362 15:00 K4 žáci 500 m Heat 1 H1
363 15:05 K4 žáci 500 m Heat 2 H2 Σ
364 15:10 K2 dorostenci 500 m Final B FB
366 15:20 C2 dorostenci 500 m Final A FA
367 15:25 C4 žáci 500 m Final A FA
368 15:35 C2 kanoistky 200 m Final A FA
373 16:05 K4 junioři 500 m Final A FA
374 16:15 MK1 benjamínci A 1000 m Final A FA
376 16:35 K4 žáci 500 m Final A FA